4 RZECZY, KTÓRYCH PUBLICZNOŚĆ CI NIE WYBACZY

Styczeń 11, 2014 - Brak komentarzy

Na ogół publiczność dobrze nam życzy. Dlatego nie ma sensu przesadnie stresować się przed prezentacjami. Są jednak rzeczy, których się nie wybacza…

 

Czego publiczność Ci nie wybaczy?

1
Braku przygotowania – zajmowanie innym czasu, gdy samemu nie poświęciło się uwagi na przygotowania, może nie tylko wyprowadzić z równowagi Twoją publiczność, ale i cały wszechświat. Dlaczego? Jeśli zajmiesz swoim wystąpieniem 30 minut 30 osobom, to w skali wszechświata zabrałeś ludziom 30 x 30 minut = 900 minut = 15 godzin. Jeśli coś zabierasz, w zamian musisz coś oddać. Takie są zasady. W przeciwnym razie równowaga wszechświata będzie w niebezpieczeństwie. Weź to pod uwagę przygotowując się do kolejnego 30-minutowego spotkania.

2
Prezentacji niedostosowanej do specyfiki publiczności – czyli jawnego „jechania gotowcem” wykorzystywanym przy każdej okazji, niezależnie czy to jest prezentacja dla przedstawicieli koncernu motoryzacyjnego, właściciela zakładu fryzjerskiego czy grupy przedszkolaków. Dlaczego publiczność Ci nie powinna tego wybaczyć patrz punkt 1.

3

Zebrania trwającego dłużej, niż ustaliliście.
Dlaczego? Patrz punkt 1.

4

Nudnego wystąpienia
– patrz punkt 1.